...
KONZULTACE ZDARMA

Máte dotaz? Chcete poradit?

Po–Pá: 8.00–18.00
Džíny nebo oblek? Jak se vhodně oblékat jako obchodník?

Džíny nebo oblek? Jak se vhodně oblékat jako obchodník?

Jak udělat dobrý první dojem na schůzce? Jak by měl vypadat váš šatník a co by v něm nemělo chybět? Je vhodné dorazit na schůzku v džínách a tričku?
Jak udělat dobrý první dojem na schůzce? Jak by měl vypadat váš šatník a co by v něm nemělo chybět? Je vhodné dorazit na schůzku v džínách a tričku?

Jak udělat dobrý první dojem na schůzce? Jak by měl vypadat váš šatník a co by v něm nemělo chybět? Je vhodné dorazit na schůzku v džínách a tričku? To vše a mnohem více se dozvíte v rozhovoru s Petrem Bernadičem a s naším specialistou přes oblékání Dominikem Plešingerem. 

Džíny nebo oblek? 

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Během corona viru, kdy jsme byli zavření doma, mnoho lidí dalo sbohem oblekům a elegantnímu oblečení. Lidé si zvykli být více v trikách, džínách a tento zvyk pak přenesli i do práce.

Představte si, že dnes přijdete ke klientovi a ten vám pochválí váš styl/jak vypadáte/oblečení/kabát. Jak se budete cítit? Budete spíše nervózní nebo sebevědomí? Udělali jste dobrý první dojem? Pomůže vám to v prodeji?

Co svým oblékáním komunikujete a hodí se to pro váš obor? Jak to působí na ostatní?

Jakmile si zodpovíte několik otázek, výsledkem může být sportovní styl např. pohodlné vlněné kalhoty, bavlněné bílé triko a sako. Polo triko, džíny a kombinace se sportovním sakem nebo bez. Používejte takové barvy, vzory a materiály, aby se daly kombinovat.

Jak si vybavit šatník? 

Celkem snadno se dá kombinovat bílá košile či triko s modrými, šedými, černými a béžovými kalhotami. To stejné platí o světle modré košili. Saka se dají nosit jako oblekový celek, když je potřeba nebo kombinovat mezi ostatními barvami – ovšem, není modrá jako modrá a to platí u všech barev. Záleží i na odstínu a materiálech. Vlněné sako bude vždy vypadat lépe, než polyester, nebo často sepraná bavlna – to samé u kalhot. Košile či trika jsou snad už jenom bavlněná. Pásek a boty v jedné barvě a nebojte se investovat do kvality. Na důležitou schůzku je dobré být připraven, jak vnitřně, tak navenek.

Čemu se v šatníku určitě vyvarovat? 

Přeplněný šatník vede k chaosu a paralýze “nevím co na sebe”. Věci, které nenosíte, mohou z šatníku pryč a udělají tak místo věcem, které nosíte rádi a často. Tím vznikne prostor pro vytvoření kombinací a lépe uvidíte, že některé kusy k sobě prostě neladí. Křiklavé barvy se velmi těžko kombinují. Stejně tak vybledlé či seprané kusy. Někdy si člověk ani nevšiml, že je někde díra nebo skvrna. Všimnout si toho před důležitou schůzkou by mohlo znamenat větší nervozitu a nesoustředěnost “co když si toho všimne klient“. Pocit, sebevědomí a jistota často rozhodují o tom, zda bude schůzka úspěšná.

Váš styl oblékání vypovídá nejen o vaší osobnosti, ale i o celé firmě. Váš zákazník si nejprve kupuje vás a pak až váš produkt. To, jak se oblékáte výrazně ovlivňuje vaši úspěšnost – ověřeno. 

Chcete vědět jaký styl, barvy, materiály či vzory pomůžou na schůzce právě vám?

Domluvte si schůzku s Dominikem Plešingerem – specialistou na první dojem. 

Sdílejte článek s přáteli

Autor článku

Specialista na první dojem a oblékání

Máte dotaz? Chcete s něčím poradit?

Jsme tu pro vás. Můžete nám zavolat nebo napsat e-mail a určitě to společně vyřešíme.

Články, které by vás mohly zajímat

Kdy automatizovat?  Otázka, která vězí mnohým v hlavě. Jak si na ni odpovědět?  Co chcete automatizovat a proč?  Podívejte se ...
Metoda SPIN  Tato metoda je jednou z nejúčinnějších prodejních metod, které jsou v současné době k dispozici. Byla vyvinuta Neilem ...
Chybné chápání  Téma firemní kultury je často podhodnocené nebo minimálně chybně chápané. V praxi se setkáváme s názory, kdy si ...

Každý může růst a s ním i jeho výsledky. Vyberte si, jak toho dosáhnete

Funkční tipy a návody od specialistů z oboru napasované přímo na váš konkrétní byznys. Proto je můžete aplikovat okamžitě.

Společně si definujeme cíle a strategii, která nám ukáže směr. Pomocí dílčích kroků je budeme plnit a v průběhu času vyhodnocovat.

Řešíme vaše konkrétní téma, na kterém se předem domluvíme a maximálně se na něj připravíme.

Online akce, které řeší aktuální témata se zajímavými hosty. Podívejte se i na předešlé.

Know how, které můžete čerpat postupně a kdykoliv se k němu vracet.

Tipy a návody pro obchod, vedení lidí a byznys.

Know how, které můžete čerpat postupně a kdykoliv se k němu vracet.

Tipy a návody pro obchod, vedení lidí a byznys.

Přihlaste se k odběru novinek a získejte navíc ZDARMA e-book na často kladenou otázku "Jak prodat i s vyšší cenou"

Každý týden se můžete těšit na rady a tipy ze světa obchodu a podnikání, které vás budou posouvat k lepším výsledkům. E-book je skvělým začátkem pro tvorbu prodejní strategie, ve které se zákazník nerozhoduje podle nejnižší ceny, ale na základě hodnoty, kterou on sám v produktu vidí.

Odeslaním formuláře se souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Ještě než odejdete...

Připojte se k dalším 6752 majitelům firem, manažerům a obchodníkům, kteří odebírají naše novinky a tipy pro obchod a podnikání a získejte ebook cena versus hodnota.