...
⏰ Blíží se

Máte dotaz? Chcete poradit?

Jsme online

Po–Pá: 8.00–19.00
Tvrdou práci proměňte na zábavu vy. Nikdo jiný to za vás neudělá

Tvrdou práci proměňte na zábavu vy. Nikdo jiný to za vás neudělá

Nedávno jsem opět slyšel: “Dělejte to, co vás baví.” Podle mě jedna z nejnepochopenějších pouček, se kterými se můžeme setkat.
Nedávno jsem opět slyšel: “Dělejte to, co vás baví.” Podle mě jedna z nejnepochopenějších pouček, se kterými se můžeme setkat.

Ona sama o sobě není špatná. Jen je od ní velice blízko k nicnedělání, prokrastinaci a zámince pro nezvednutí zadku od televize. Řiďte se jí… a nikdy to nikam nedotáhnete.

Náš svět je momentálně absolutně nenáročný na přežití. Nemusíme se ani moc snažit. Nemusíme překonávat žádné velké překážky. Můžeme dělat jen to, co nás baví. Ano, “můžeme dělat jen to, co nás baví.”

V tomhle konceptu mi ale chybí zásadní část lidského úspěchu a nedejbože i lidského štěstí.

Dřina, pot, odříkání, zklamání, odmítnutí, selhání a slzy.

Ty nejúžasnější věci na světě, které nás formují. Které nám dávají nové pohledy na svět. Které v nás otevírají nové možnosti.

Ty nejúžasnější zkratky k životnímu naplnění.

Ano. Přesně tohle mi vadí na “dělejte, co vás baví.” Že až moc jednoduše sklouzneme k výmluvě proti vyhrnutí rukávů a pořádnému zabrání.

Přesto se téhle poučky nevzdávám. Jen si ji zdánlivě krkolomně ohnu. Opustíme myšlenku dělání jen toho, co nás baví. A naučíme se, aby nás bavilo všechno to, co skutečně potřebujeme dělat.

Ten postup není vůbec složitý.

Důležité je uvědomění:

Ano, na začátku mě to nebude bavit. Je jasné, že bych radši šel ven a lehl si na louku. To je holt vlastnost, kterou má každý začátek aktivity, kterou nemám zrovna v lásce. Je to krátkodobý, dočasný stav.

Vím, že mi to ze začátku nepůjde. Že budu narážet na překážky, že možná nebudu vědět, jak dál. Možná se dokonce budu cítit ztracený. Asi budu muset překonávat sám sebe. Hledat nové řešení. Ptát se. Je to krátkodobý, dočasný stav.

A pak přijde první úspěch. Nemusí být velký. Protože pak přijde druhý. Přijdu tomu všemu na kloub. Budu vědět, co očekávat a jak na co reagovat. Budu se zlepšovat. Dostaví se výsledky. Je to dlouhodobý stav, který mě v životě posune zase o krůček dál. Bude mě to bavit.

Proto, aby mě cokoliv začalo bavit, potřebuju překonat ten krátkodobý, dočasný “nebavící” stav ze začátku.

A ve většině případů na jeho překonání stačí prostě začít. Nic víc. Nic míň.

Přeju vám, abyste si i vy našli dostatek věcí, které vás nebaví. Tvrdě na nich pracovali. Nic neodflákli. A posunuli se v životě zase o krůček dál.

Honza Laibl

Sdílejte článek s přáteli

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Autor článku

Specialista na strategické vedení, obchodní strategie a zvyšování prodejů v týmu

Máte dotaz? Chcete s něčím poradit?

Jsme tu pro vás. Můžete nám zavolat nebo napsat e-mail a určitě to společně vyřešíme.

Články, které by vás mohly zajímat

Nábor nových lidí je jeden z nejdražších procesů každé firmy. Jak tedy sehnat takové lidi do firmy, aby se celý ...
Přes dvě třetiny firem prohlašují, že se neobejdou bez inovací, byť mnohdy jde pouze o drobná vylepšení. Zároveň však velká ...
Nálada je vaše zodpovědnost Jedna z nejzásadnějších věcí, kterou by měl každý manažer umět, je převzít zodpovědnost za náladu v ...

Každý může růst a s ním i jeho výsledky. Vyberte si, jak toho dosáhnete

Funkční tipy a návody od specialistů z oboru napasované přímo na váš konkrétní byznys. Proto je můžete aplikovat okamžitě.

Společně si definujeme cíle a strategii, která nám ukáže směr. Pomocí dílčích kroků je budeme plnit a v průběhu času vyhodnocovat.

Řešíme vaše konkrétní téma, na kterém se předem domluvíme a maximálně se na něj připravíme.

Online akce, které řeší aktuální témata se zajímavými hosty. Podívejte se i na předešlé.

Know how, které můžete čerpat postupně a kdykoliv se k němu vracet.

Tipy a návody pro obchod, vedení lidí a byznys.

Know how, které můžete čerpat postupně a kdykoliv se k němu vracet.

Tipy a návody pro obchod, vedení lidí a byznys.

Přihlaste se k odběru novinek a získejte navíc ZDARMA e-book na často kladenou otázku "Jak prodat i s vyšší cenou"

Každý týden se můžete těšit na rady a tipy ze světa obchodu a podnikání, které vás budou posouvat k lepším výsledkům. E-book je skvělým začátkem pro tvorbu prodejní strategie, ve které se zákazník nerozhoduje podle nejnižší ceny, ale na základě hodnoty, kterou on sám v produktu vidí.

Odeslaním formuláře se souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.

Zúčastněte se 4.4. webináře ZDARMA

Odnesete si konkrétní nápady na efektivní využití AI pro generování kvalitních leadů, nastavení obchodního procesu pro uzavření více obchodů a získání doživotních zákazníků.