fbpx

Každému z nás se asi občas stane to, že máme den, kdy se nám vážně nic nechce. I když máme naplánovaný kalendář, víme, co bychom měli dělat a proč, nějak to nejde. Děláte nějaké aktivity, pak se to zasekne, posune… Určitě to znáte. Někdy si pustíte Netflix, možná jdete uklízet nebo raději zvolíte nějakou pracovní aktivitu, která vám tolik nevadí. Cokoliv, jen ať to není ta jedna konkrétní aktivita, kterou byste sice měli udělat, ale nechce se vám do ní.

Sám to moc dobře znám. Občas se v tom zaseknu. Pak přemýšlím, jak se znovu nastartovat. Jedna věc je, že se to občas může stát, ale druhá věc je, že by se to nemělo opakovat často. Vytvořil jsem si takový mininávod, který aplikuju druhý den po nevydařeném dni, kdy se mi zrovna nic nechtělo. 

Pomáhají mi v tom 3 věci, které když udělám, tak mi to neskutečně dodá baterky a další den je úplně jiný. 

Hned ráno se pustím do první z nich. Jdu dělat nějaké fyzické cvičení. Buď si jdu zaběhat nebo zacvičit. Zkrátka nějak vypnout hlavu, zaměstnat tělo a dobít si baterky. Někdo by si mohl myslet, že fyzické cvičení mě vybije. Je to přesně naopak. Možná se fyzicky trošku vybiju, možná budu trošku utahaný, ale ten psychický nával energie je obrovský. Tomu se nevyrovná ani 10 káv nebo nějaký super zelený čaj. 

Další aktivita, která mi pomáhá je tzv. tap meditace. Abych vám to přiblížil, pokud nevíte, co si pod tím představit, tak se jedná o ťukání na určité body na těle. Sám mám jednu oblíbenou tap meditaci na 5 minut, která slouží ke zlepšení dne a jeho nastartování. Člověk si pak změní očekávání toho dne. Neskončí to ve fázi, kdy vstanete a už si říkáte, že to bude den na nic, že to bude těžké, že vás to nebude bavit, už aby ten den byl za vámi… Ne. Naopak. Chcete, aby to bylo s radostí, s tím, že se těšíte na ty aktivity. Uvědomíte si, proč to děláte a že to není o slově muset, ale že to chcete. A právě v tom mi skvěle pomáhá tap meditace. Existuje pro to mnoho aplikací, které jsou i zadarmo. Vyzkoušejte to a dejte mi vědět, jestli vám to pomohlo. Mně to pomáhá ohromně. 

Poslední aktivitou, kterou bych vám rád doporučil, je přečtení pár stránek knížky. Mám dvě oblíbené, po kterých vždy sáhnu v situaci, kdy se mi nic nechce. Pomáhají mi s nastartováním dne a s nastavením mysli. Náš den nezáleží na okolnostech, na tom, co se děje okolo nás, ale o tom, jak si ten den nastavíme. 

První z knížek, kterou bych vám doporučil je Nejlepší obchodník na světě od Og Mandina. Baví mě jeho myšlenky, které jsou popsány jen na 2 až 3 stránkách, takže vám opravdu nezaberou moc času. Ale díky nim si uvědomím spoustu věcí. Jak ten den chci prožít a jak by měl vypadat. A opravdu se změní a mám ke všemu úplně jiný přístup. 

Druhá knížka je od Napoleona Hilla 52 týdnů k dosažení životního úspěchu. Tady to není jen o penězích a cílech, ale o tom, jak přemýšlet a nad čím ráno zapřemýšlet, aby měl člověk pocit, že ten den byl úspěšný, že má ze sebe radost a že je to fajn. 

Zjistil jsem, že když dodržím tyto 3 aktivity, tak den vypadá úplně jinak. Lépe. Pozitivnější. Jsem pak schopný si s klidnou hlavou odpustit ten předchozí špatný den a už na něj nenavázat. 

Nějaká chyba se může během dne objevit, ten den nemusí být úplně skvělý, nemusí být tak efektivní, nemusím vždycky prodat… ale jde o to, jak na to zareagujeme, jak přistoupíme k dalšímu pokusu, k dalšímu dni. Stoprocentní úspěšnost v obchodě, v dobré náladě, v efektivitě… je fakt utopie. 

Je potřeba se s tím ale naučit pracovat a nenechat to na náhodě. Protože pokud to necháme na myšlence „Uvidím, až se z toho dostanu“ nebo to necháme na vnějších okolnostech. Pokud budeme jen doufat, že dnes budou všichni zákazníci chtít nebo že se mi zítra bude chtít do věcí, do kterých se mi dnes nechce, tak to nebude fungovat. 

Za mě vám tedy můžu doporučit sáhnout po fyzické aktivitě. Zkusit tap meditaci nebo nějakou jinou meditaci, která vám pomůže v naprogramování hlavy. A v neposlední řadě nalézt inspiraci, ať už v knížce nebo v nějakém motivačním videu. Něco, kde najdete pozitivnější náhled na další den. 

Uvidíte sami, že se vám nový den po horším neefektivní dnu bude startovat mnohem lépe. Bude vás to mnohem více bavit a možná se na něj fakt budete těšit! 

Držím vám palce, ať se vám co nejvíce daří!

Petr

Školení obchodníků, account managerů, obchodních týmů a vedoucích

“Každý den pomáhám obchodníkům i firmám hledat nové cesty, jak prodávat produkty, služby a spolupráce, a jak vést a motivovat tým k výsledkům. Baví mě sledovat, jak se i úspěšný obchodník dokáže pozastavit a zdokonalit své dovednosti.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Další články

Získejte e-book Jak prodat i s vyšší cenou

Pokud nenabízíte ten nejlevnější produkt na trhu, tak právě pro Vás je připravený e-book, kde se dozvíte, jak si nastavit svou prodejní strategii.

Školící centrum jsme založili s vizí předávat letité zkušenosti dalším obchodníkům, protože sami víme, jak bývá naše profese často obtížná a plná zádrhelů. Zakládáme si vždy na férovém přístupu a učíme ho všechny stejně naladěné lidi. Při našich školeních vycházíme nejenom z reálné praxe, ale i z psychologie prodeje, kterou využíváme každý den u našich zákazníků.

Školící centrum Jana Laibla

Každý Prodává, s.r.o.
Chudenická 1059/30, Hostivař, 102 00 Praha 10

IČ: 28129156
Spisová značka:
C 184321 vedená u Městského soudu v Praze

©2022 - Všechna práva vyhrazena | Školící centrum Jana Laibla

Zadejte svůj e-mail a získejte e-book

Vaše osobní údaje (jméno a e-mailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů od Školícího centra Jana Laibla, které se budou týkat obchodních tipů a osobního rozvoje. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.