fbpx

Energeťák | 02 – Jak se stal Patrik úspěšným obchodníkem i bez onlinu!

Když máme před sebou člověka-obchodníka, který se nespoléhá, že se mu úspěch „stane“. Dokáže vzít osud do vlastních rukou, vyhrne si rukávy a ten úspěch si vybojuje, je to pro nás velkou inspirací a motivací.

V nejnovějším Energeťáku jsme měli příležitost vyzpovídat Patrika Keyře, který právě takovým člověkem-obchodníkem je. Přestože ještě ani neodmaturoval, jeho přístup a způsob myšlení o obchodě a podnikání je obdivuhodný.

Patrik je zakladatelem a CEO firmy Sepatos. Zákazníkům dodává prémiovou péči o obuv – mytí, čistění, péče, opravy… navíc vaši obuv vyzvedne a zase přiveze zpět přímo k vám do kanceláře nebo domů. (Přiznáváme se, že jsme ve Školícím centru a v dalších našich firmách Patrika a Sepatos nejednou využili a jsme nadšení). Smyslem firmy Sepatos ale není, jak by se na první pohled mohlo zdát, „jen“ silně nadstandardní péče o obuv. Její hlavní DNA spočívá v pomoci lidem, konkrétně v šetření času. Každý malý krok se totiž počítá a není nutné ihned spasit svět. 

Impulzem pro Patrika byla jeho vlastní zkušenost. Jednou ho při čistění bot napadlo, že ho vlastně takto trávit čas nebaví. Následovala myšlenka: pokud to trápí mě, určitě se najdou i další, kteří mají stejný problém.

A nyní přichází ta zásadní část celého Patrikova příběhu.

Přestože je Patrik výrazně mladá generace, nevydal se cestou psaní statusů na sociálních sítích a „čekání“ na zákazníky.

Patrik vzal osud do vlastních rukou. Ve svém telefonu měl čísla na 400 známých. Všem, jednomu po druhém, zavolal. Jak to dopadlo se dozvíte v rozhovoru.

Dnes Patrik vede vlastní firmu, najímá zaměstnance a hledá nové spolupracovníky. Připomeneme, že Patrik ještě ani neodmaturoval!

Patrikův příběh je inspirativní. Jsme rádi, že jsme pro tento Energeťák získali právě jeho.

Pokud i vaše zkušenost potvrzuje, že cestu k úspěchu dláždí proaktivní jednání, tento Energeťák bude přesně pro vás!

Petr Bernadič a Honza Laibl

PS: Budeme rádi za vaše postřehy a zpětnou vazbu. Pokud by vás napadlo, komu dalšímu by se rozhovor líbil a mohl by mu přinést inspiraci – pošlete mu ho 🙂

PPS: Chcete vědět o dalším Energeťáku? Přihlašte se k odběru novinek na blogu nebo si nás přidejte na facebooku, linkedInu, instagramu nebo youtube.

Petr Bernadič

Zakladatel a mentor prodeje

Petr je spolumajitelem školícího centra a má na starosti obchod v marketingové agentuře. Jeho denní aktivitou je pomáhat firmám hledat nové cesty, jak prodávat produkty, služby a spolupráce. Koníčkem se mu pak stalo vzdělávání obchodníků a vedoucích i v jiných společnostech, na které si vyhradil pár dní v měsíci.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Další články

Získejte e-book Jak prodat i s vyšší cenou

Pokud nenabízíte ten nejlevnější produkt na trhu, tak právě pro Vás je připravený e-book, kde se dozvíte, jak si nastavit svou prodejní strategii.

Školící centrum jsme založili s vizí předávat letité zkušenosti dalším obchodníkům, protože sami víme, jak bývá naše profese často obtížná a plná zádrhelů. Zakládáme si vždy na férovém přístupu a učíme ho všechny stejně naladěné lidi. Při našich školeních vycházíme nejenom z reálné praxe, ale i z psychologie prodeje, kterou využíváme každý den u našich zákazníků.

Školící centrum Jana Laibla

Každý Prodává, s.r.o.
Chudenická 1059/30, Hostivař, 102 00 Praha 10

IČ: 28129156
Spisová značka:
C 184321 vedená u Městského soudu v Praze

©2022 - Všechna práva vyhrazena | Školící centrum Jana Laibla

Zadejte svůj e-mail a získejte e-book

Vaše osobní údaje (jméno a e-mailová adresa) jsou v bezpečí. Budou zpracovány podle zásad ochrany osobních údajů, které vycházejí z české a evropské legislativy. Stisknutím tlačítka dáváte souhlas s tímto zpracováním potřebným pro zaslání e-booku a dalších e-mailů od Školícího centra Jana Laibla, které se budou týkat obchodních tipů a osobního rozvoje. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat kliknutím na tlačítko ODHLÁSIT v každém zaslaném e-mailu.